Top 10 razloga za podučavanje osnovne škole Učite osnovni

3 razloga zašto morate prestati razmišljati kao učitelj

, ali kurikulum radi mnogo, mnogo više nego vodič u matematici, čitanju i povijesti. To može koristiti škole jednako kao i studenti, od nastavnika do uprave. I to može pomoći školama da se povežu s roditeljima i zajednicom oko njih.

tako što izgleda dobar kurikulum, i kako možete osigurati da stavite najbolje planove na mjesto za svoje učenike i vašu školu? Prije nego što vam pokažemo kakva izgleda dobra karta kurikuluma, uronimo u 7 razloga zašto je vaš kurikulum važan.

Što dobar kurikulum može učiniti?

Na širokoj razini, kurikulum odražava nacionalnu kulturu u kojoj škola djeluje - različite zemlje imaju različita očekivanja svojih učenika, čak i ako su nastavne prakse slične. Ali također može odražavati i definirati kulturu na razini škole, kao i od specifičnih potreba susjedstava koje služe na temu u kojima se želite razlikovati.

drži se s promjenjivim svijetom

Dobar kurikulum nikada nije jedna i inicijativa. Redovito vam revizija omogućuje ne samo pregled kako se stvari događaju, ali i čine mjesta za nove teme koje su danas relevantne. Zapravo, svjetski ekonomski forum touts kurikulum kao ključni igrač u pomaganju odgojiteljima da drže brzinu promjene trendova, tehnologije i vještina studenata će trebati u budućnosti.

to čini učenje (i poučavanje) dosljedno

Interna dosljednost se događa kada učenici unutar vaše škole mogu očekivati ​​da će otići s istim skupom vještina, bilo da je njihov učitelj veteran u struci ili učenje užad. Konzistentnost se također treba protežu preko okruga, države ili pokrajine ili zemlje - student u petom razredu treba očekivati ​​da će diplomirati s istim temeljnim znanjem i vještinama, bez obzira gdje uče.

Otvara vrata za suradnju

Redovito rasprave o kurikulumu stvara mogućnosti za uključivanje svih dionika: nastavnika, uprave, roditelja i zajednica. Dobivanje unosa od svih će pomoći identificirati gdje ste jaki i koje praznine trebate na adresu. Ona također daje učiteljima platformu nad kojim mogu dijeliti najbolje prakse, znanje i resurse jedni s drugima.

štedi novac novac

Udžbenici nisu jeftini, ali oni su uobičajene jer su zgodno - oni pružaju unaprijed izgrađenu napredovanje znanja koje je teško ignorirati za zaposlene učitelje. Sa snažnim kurikulumom na mjestu, škole se mogu odvojiti od prekomjernog oslanjanja na udžbenike i uzeti aktivniju i dinamičniju ulogu u odabiru boljih (i jeftinijih) tekstova.

pomaže nastavnicima poravnati

Dobar kurikulum također povezuje učitelje iz cijele razine i predmetnih područja kako bi pogledali veliku sliku učenja učenika. Nastavnici mogu raditi zajedno kako bi planirali progresiju tema koje izdvajaju one koji su došli prije i povezuju se preko disciplina. Rezultat? Vi pojačate znanje tijekom vremena i pobrinite se da su učenici spremni za ono što slijedi.

pruža mjerljive ciljeve

podaci. Ako ne postavljate određene ciljeve oko kako učenici uče, kako ćete utvrditi je li vaš kurikulum uspješan? Zato dobar kurikulum postavlja mjerljive rezultate i tragovi napreduju tijekom cijele godine. Nastavnici dobivaju bolji pogled na ono što se događa u učionicama, učenici znaju gdje stoje i roditelji su ažurirani.

Kako napraviti dobar kurikulum kartu?

spreman pretvoriti svoj kurikulum u dobar? Preporučujemo počevši s mapiranjem vašeg kurikuluma s - vi ste ga pogodili - kartu kurikuluma. U osnovi, to je dokumentirani pregled koji obuhvaća opseg svakog razreda i kako će nastavnici pristupiti svakoj temi.

Budući da je karta kurikuluma u biti plan za učenje, to pomaže pri pristupu poput plana. Prolazimo detaljnim procesom za stvaranje jednog u našem cjelokupnom vodiču za mapiranje kurikuluma, ali u ukradu, želite početi na kraju i raditi unatrag:

Već imate kartu kurikuluma? Pročitajte kako provjeriti vaš kurikulum: vodič za 8 koraka. Naši članci o tome zašto se trebate usredotočiti na koncept-based kurikulum i kako koristiti cvjetanje taksonomija za planiranje kurikuluma također su veliki resursi za daljnje učenje.

- Alat za procjenu stalnim refleksijama koje radimo u našoj praksi tijekom jedne lekcije.

Važnost takvih razmišljanja ne smije se previdjeti. Tako se kao učitelji stalno poboljšavaju našu praksu da postanemo majstorski obrtnici. Paula Zwozdiak-Myers je napisao u učiteljskoj reflektivnoj praksi priručnik:

"Central za vaš razvoj kao učitelj je vaša predanost i kapacitet za analizu i procjenu onoga što se događa u vlastitim lekcijama i iskoristiti vašu profesionalnu procjenu kako bi se odrazila i djeluje na ove analize i evaluacije kako bi poboljšali učenika učenje i kvaliteta vašeg učenja. To vam omogućuje da donesete informirane presude izvedene iz baze podataka o učinkovitosti oboje. " - Zwozdiak-Myers, 2018.

Razmišljanje o praksi poboljšava učenja učenika

Razmišljajući o našim nastavnim praksama ima ogroman utjecaj na ono što radimo u našim učionicama. Istraživanje je jasno da je ono što podučavamo važnije od onoga što podučavamo. Razmišljajući o našem podučavanju pomaže nam da identificiramo ono što radi i što nije, a zatim donose prilagodbe, obavljaju istraživanje i pronalaze nove metode za podučavanje pojedinih tema kako bi pomogli našim učenicima.

Razmišljanje o praksi pomaže nam i našim učenicima da budu cjeloživotni učenici

Svaki put kad razmišljate o praksi, modelirate cjeloživotno učenje. Korištenjem jednostavnog upitnika, razgovarajući s kolegom ili čak hodati kroz jednu od vaših lekcija u glavi, učite. A ako duboko odražavate, dužni ste završiti ispitivanje istraživanja i trenutne prakse drugih učitelja da nauče nove načine na koje možete pomoći učenicima da uče. To vas prisiljava da koristite analizu i procijenite ono što vidite ili čitate kako biste utvrdili je li vrijedno pokušati u učionici. Razmišljajući o vašoj praksi može vam pomoći da nastavite učiti i poboljšati svoj naučni zanat!

Kao što razmišljamo o našem učenju, ako uzmemo trenutak da to modeliramo s našim učenicima, oni će također poboljšati svoje razumijevanje procesa refleksivnog. Često pitam svoje učenike da razmisle o njihovom učenju, i smatram da je korisno obaviti vlastite refleksije kao što rade. Ponekad to radim za njih prije nego što se odražavaju. Razgovaram o dokazima učenja koje sam uočio i kako se moje razmišljanja ne bi trebalo temeljiti samo na osjećajima, već na dokazima prije mene.

Razmišljajući o našoj praksi pomaže ciljati na naše profesionalno učenje

Ovo je jedan od najvažnijih razloga zašto naša refleksija treba postojati izvan naših učionica. Često se naša reflektirajuća praksa primjenjuje samo na naše neposredne akcije u učionici i da li su radili ili ne. Ali, želim vas ohrabriti da više razmišljate kao učitelj (ne želim da zanemarite učionicu, jednostavno proširite izvan njega).

Postoji mnogo više za nastavu od naših radnji u učionici. Ono što radimo i kažemo tijekom ručka, našim kolegama u osoblje ili roditelja na telefonu jednako je važna (ili važnija) od aktivnosti provedenih u učionici.

Volim koristiti nacionalne nastavne standarde za vođenje mojih refleksija kao učitelja. Pomaže mi da se osiguram da razmišljam o svakom aspektu svoje uloge, a ne samo u učionici. Želim znati ako znam svoje učenike, koliko dobro prilagođavam svoje učenje za njih, ako sam angažiran u mrežama izvan mojih školskih zidova, i kako se mogu bolje uključiti s roditeljima mojih učenika.

Nakon razmišljanja, onda sam postavio ciljeve za moje učenje za godinu. Ako želim poboljšati svoje znanje o tome kako učenici uče na primjer, možda ću naći radionicu o ovoj temi, dovršiti online tečaj, i / ili čitati knjige o kognitivnoj psihologiji, gledati Ted razgovore o temi ili jednostavno Google "Kako to učimo?".

odražava na praksi

Sada je daleko najbolje vrijeme da razmislite o svojoj praksi, jer ako čekate do sutra ili sljedećeg tjedna to se neće dogoditi. Nije bitno je li to početak godine, na pola puta kroz pojam 3 ili ako ćete imati dug odmor. Danas biste trebali razmišljati o svojoj praksi.

Da bi vam pomogao da to učinite dobro, imamo besplatan online tečaj "razmišljajući o praksi" koji vam pomaže da vas vodi kroz refleksivni proces kako bismo identificirali ciljeve za vlastiti profesionalni razvoj tako da nastavite poboljšati svoj nastava. Nije važno koliko ste dobri, mogli biste biti najbolji učitelj na svijetu, a ipak se još uvijek poboljšavamo kroz razmišljanje. Ili možda ste potpuno novi i borite se, ovaj proces će vam i dalje pomoći da raste kao učitelj i zauzvrat će rezultirati boljim učenjem za vaše učenike. Što, znam za mene, uvijek je krajnji cilj!

odražava na praksi

Tijekom tog 3 sata tečaja ćete koristiti australski profesionalni standardi za nastavnike i vaše prioritete škole / sustava za razmišljanje o vašoj praksi i postavite profesionalne razvojne ciljeve koji će vam pomoći da raste kao odgojitelj. Za više informacija i prijaviti se na ovaj nesA akreditirani besplatni tečaj kliknite zeleni gumb ispod.

Odustani odgovor

Imam ovu sliku iz izvrsnog obrazovanja o obrazovanju na blogu Arona Eylera. Slažem se ... nije slatko. Tužna stvar je da sam siguran da još uvijek postoje učitelji koji misle da jest. (U Ausu, to bi moralo biti samo dva razloga: prosinac i siječanj!)

Podijelite ovo:

Pokušao sam mnogo različitih poslova prije nego što je postao učitelj (24 različita!) Ali to je onaj koji sam zaglavio na 28 godina jer je to jedini koji je apsolutno drugačiji svaki dan.

Prethodni poslovi uključeni s odraslima - nastava uključuje rad s učenicima. Učio sam sve uzraste od 3 - 18 godina i svima ih volim. Međutim, u ovom poslu volim raditi s odraslima previše - bio sam blagoslovljen da blisko surađuje s najnevjerojatnijim učiteljima koji su voljno dijelili ono što znaju i podržali su me u teškim razdobljima.

Postati međunarodni učitelj dodao je dodatnu dimenziju mog života - radi na različitim mjestima i s različitim skupinama ljudi učinila me boljom osobom, kao i boljim učiteljem.

1. Vidim da djeca osvjetljavaju ponosom i entuzijazmom u njihovom napretku i učenju svaki dan. 2. Moram biti kreativan, glup, entuzijastičan o geeky stvarima, čitati, razgovarati, dobiti zagrljaje i visoke marice, vježbanje i obrt, sve dok uzimajući plaćeno i dobivanje poštovanja i zahvaljujući od djece i njihovih roditelja. 3. Svakodnevno ću naučiti nove stvari.

ako bih bio u boji nastave - bilo bi zeleno. Svježe, obnavljanje, raste. Kad bih ga oblikovao - to bi bila spiralna. Gore, gore i dalje! Kad bih to ilustrirao - to bi bio osmijeh. Krivulja koja sve mijenja. A ako bih razgovarao o tome ... Pa, trebala bih roman. Hvala za izazov!

Razlozi za volimo učitelje!

Još se sjećam svog učitelja vrtića - i ne mislim da ne mogu zaboraviti koliko je oduševljen i pun života. Donijela je toliko radosti u učionicu, a to je nešto što će zauvijek ostati sa mnom.

Oni su sami cjeloživotni studenti!

Nastavnici provode sate vježbanje svih različitih vrsta profesionalnog razvoja i predani su da budu najbolji učitelji koji mogu biti. Oni dijele ideje, idu na radionice, sjede u različitim učionicama, čitaju tekstove i isprobavaju nove stvari.

Oni su strpljivi i brinu!

Iako svaki učenik uči u drugom koraku, nastavnici su potpuno posvećeni kako bi bili sigurni da je svaki učiti i razumjeti - i nitko nije ostavljen iza sebe, bez obzira koliko je potrebno.

Koristimo kolačiće
Koristimo kolačiće kako bismo osigurali da vam dajemo najbolje iskustvo na našoj web stranici. Korištenjem web stranice pristajete na naše korištenje kolačića.
Dopustite kolačiće.